TEČAJ ROLANJA

Enega izmed sončnih tednov v septembru sta vzgojiteljici z otroki v najstarejši skupini izkoristili za tečaj rolanja.

Tečaj so vsak dan začeli s telovadbo, da so ogreli in razmigali svoje telo.

Sledilo je obuvanje in oblačenje obvezne opreme – ščitnikov.Zadnja obvezna stvar je bila seveda čelada. Ker so bili nekateri otroci zelo hitri, so na pomoč priskočili še ostalim. Ko so bili vsi pripravljeni, so odšli na asfalt. Nekateri so začeli bolj počasi, večkrat so bili na tleh, vendar so se hitro pobrali in nadaljevali z rolanjem.

Bolj je šel tečaj proti koncu, bolje jim je šlo. Spet drugi so bili pri rolanju že zelo suvereni, zato so bili tudi na asfaltu hitrejši in bolj sigurni vase. Vsi so vozili slalom med stožci, sklanjali so se pod palico, s tal so pobirali kamenje in se prosto vozili gor in dol po asfaltiranem prostoru.

Vsi so lepo napredovali in na koncu prejeli nagrado – medaljo. 😊

The gallery was not found!