TEDEN OTROKA

Teden otroka je bil v letošnjem letu namenjen predstavitvi posameznih skupin ostalim otrokom.

Najprej so se nam predstavili otroci iz skupin Sončki in Lunce.

Zapeli so nam pesmico Naša četica koraka, zraven pa so nam tudi pokazali, kako so pomagali Jurčku zgraditi hišico, da je lahko skril svoje zajčke pred lisičko.

Sledila je predstavitev skupin Oblački in Kapljice. Dogajanje je na začetku popestril gospod Jožef iz inštituta Jožef Štefan s kemijskim poskusom. Prikazal nam je, kako kapljice padajo iz oblakov in pa kako lahko nastane prava nevihta. Temu je sledil ples Oblačkov z naslovom »Leva, desna«, ki smo se ga naučili tudi ostali. Pri tem smo si dobro razmigali svoje dele telesa.

Otroci iz skupine Kapljice so nam zapeli še pesmico o tem, kako se gradi prijateljstvo. To so nam prikazali s kretnjami. Zadnji so bili za predstavitev na vrsti otroci iz skupine Zvezdice in Iskrice.

Zvezdice so nam ob pesmici pokazale, kaj delajo ježek, medved, veverica in lastavice jeseni, ko začne odpadati listje z dreves, Iskrice pa so nam pokazale ples ob pesmici skupine Čuki (Kam se želvica je skrila?).

Seveda nam je bil tako všeč, da smo ga zaplesali še enkrat vsi skupaj.

The gallery was not found!